Mediacje w Poradni Specjalistycznej ARKA

 

Szanowni Państwo!

Poradnia Specjalistyczna „Arka” w Tarnowie zaprasza do skorzystania z profesjonalnych mediacji w sprawach rodzinnych i cywilnych, np. w celu pojednania małżonków lub wypracowania zasad zaspokojenia potrzeb rodziny (alimenty, sposoby sprawowania władzy rodzicielskiej po rozwodzie, kontakty z dziećmi i sprawy majątkowe).

Ponadto przedmiotem mediacji może być ustalenie zasad gospodarowania wspólną własnością, korzystanie ze wspólnego mieszkania lub inne sprawy, które mogą pojawić się w trakcie rozmowy ze stronami.

Pierwsze spotkanie ze stroną lub stronami ma charakter konsultacyjny. Podczas spotkania przekazywane są informacje o mediacji, jej zasadach, następuje także określenie problemu będącego źródłem konfliktu. Jeżeli strona lub strony zdecydują się na mediację, zgłaszają się wówczas z wnioskiem o przeprowadzenie mediacji. Dalsze postepowanie jest ustalane indywidualnie ze stroną (stronami) sporu.

Zgłoszenia na konsultacje w sprawie skorzystania z mediacji przyjmowane są w sekretarciacie Poradni Specjalistycznej pod numerem telefonu 14 692 02 93 w godz. 16:30 – 19:00 od poniedziałku do piątku.

Zapraszamy.