Gra edukacyjna „Młodzi w sieci”

Paweł ma 13 lat i nie wyobraża sobie dnia bez smartfona. To jego budzik, centrum rozrywkowe, informacyjne. Tutaj znajdują się jego kontakty, znajomości. Smartfon to ostatnia rzecz jaką ma przed sobą przed snem i pierwsza po przebudzeniu. Ma konta na popularnych portalach społecznościowych i zawsze jest ‘on-line’. Jego rodzice – Marta i Kacper – czują, że tracą na niego wpływ i kontakt. Nie chcą mu zabierać telefonu na siłę, widzą jednak, że ich syn nie do końca radzi sobie i podejrzewają że może być uzależniony. Nie wiedzą jednak, jak zacząć rozmowę z Pawłem, by nie wszczynać awantury. Nie do końca też są w stanie mu wyjaśnić, dlaczego nadmierne korzystanie ze smartfona jest nieodpowiednie.

***

Asia ma 12 lat i korzysta z smartfona swojej mamy – robi nim zdjęcia, słucha muzyki. Czasami coś szybko powciska na ekranie, pojawiają się jakieś napisy i pytania – gdy jej mama wzięła telefon, okazuje się, że z karty kredytowej, która była ‘podłączona’ do smartfona zniknęły pieniądze.

***

Krystian ma 15 lat i często odrabia lekcje przy komputerze – szukając informacji, ciekawych filmików, itp. Pewnego dnia, wyskoczyło mu okienko z rozebraną kobietą – nie chciał tego, to jakiś złośliwy program. Spanikowany szybko wyłączył komputer, a po włączeniu okazało się że system jest już zawirusowany.

***

Każdy z nas styka się z takimi historiami. Kiedy świat wirtualny potrafi przysporzyć prawdziwych trudności. Powstaje pytanie, co zrobić, gdy to się stanie, gdy dojdzie do jakiegoś problemu. Jednak ważniejsze jest – jak temu zapobiec. Dla rodziców Pawła, Asi, Krystiana i wielu innych, także dla nauczycieli i wychowawców, stworzyliśmy grę karcianą „Młodzi w sieci”. To pierwsza, z planowanej serii, gra edukacyjna, będąca wsparciem dla dorosłych w towarzyszeniu młodzieży w budowaniu dobrych zwyczajów bycia ‘on-line’. Stworzyliśmy narzędzie, które dorosłym pomoże zacząć dyskusję i ułatwi dotarcie do młodego człowieka, a nastolatkowi – zauważanie problemu i rozpoczęcie pracy nad zdrowymi nawykami.

Jeżeli:
– jesteś rodzicem, nauczycielem, wychowawcą,
– widzisz, że młodzi ludzie mogą zatracić się w cyber-świecie i chcesz to zrozumieć,
– pragniesz im pomóc,

To mamy coś dla Ciebie.

Stworzona przez praktyków pracy z młodzieżą – psychologa, pedagoga i animatora – gra „Młodzi w sieci” jest świetnym wsparciem w pracy z nastolatkami. Pomoże Ci zacząć z nimi rozmowę, a im zrozumieć, że świat wirtualny, może nieść prawdziwe zagrożenia.

Jak to działa?
1) wyjaśnij zasady i rozdaj młodzieży karty,
2) zbierz odpowiedzi, zanalizuj i…
3) przedyskutujcie razem temat.

W zestawie znajdziesz spakowane w kartonowe pudełko 72 karty, w tym:
– 30 kart twierdzeń,
– 10 kart pytań bonusowych,
– 2 karty poprawnych odpowiedzi (1 do twierdzeń, 1 do pytań bonusowych),
– 13 kart zdarzeń losowych,
– 17 kart protektorów,
– instrukcję obsługi.

Weź udział w wyzwaniu PRAWDA czy FAŁSZ, na 30 Kartach Twierdzeń! Zdobywaj dodatkowe punkty odpowiadając na 10 pytań bonusowych! Uważaj, bo czeka Cię dużo zdarzeń losowych [jak spotkania z trollami, rozpraszacze czy golizna w sieci], przed którymi możesz się uchronić protektorami [np. rozmową z rodzicami czy odpowiednim filtrem].

Wygrywa gracz, który zakończy grę z największą ilością punktów.

Zawarte w grze pytania, mają prowokować do przemyślenia swoich zachowań w Internecie, stawiania dodatkowych pytań, czy też budzić pewien sprzeciw. Przede wszystkim jednak mają otwierać przestrzeń do dyskusji.

Proponowane wykorzystanie kart:
– na początek godziny wychowawczej o zachowaniach w sieci,
– dla rodziców – by zacząć rozmowę z dziećmi o cyber-świecie.

Sprzedaż / Dystrybucja
Zainteresowanych zakupem gry prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w celu ustalenia dostępności, rabatów i terminu realizacji:
fundacja@1815.pl
14  6920293 wew. 3
***
Gra jest również do nabycia w Wydawnictwie Diecezji Tarnowskiej BIBLOS:
  • Dębica Rynek 5, kom. 728-455-384
  • Grybów ul. Kościelna 1, kom. 728-455-385