Poświęcenie pomieszczeń Poradni Specjalistycznej „Arka” i Telefonu Zaufania

Dzięki staraniom diecezjalnej Fundacji Auxilium, udało się pozyskać dla Poradni Specjalistycznej i Telefonu Zaufania „Arka” nową siedzibę, której lokalizacja umożliwia osobom niepełnosprawnym korzystanie z pomocy w Poradni. W środę, 11 września, odbyło się poświęcenie i oficjalna inauguracja działalności w nowych, świeżo wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeniach „Arki”.

Uroczystości przewodniczył bp Stanisław Salaterski, który zwracając się do obecnych podkreślił rolę i znaczenie długoletniej działalności Poradni i Telefonu Zaufania oraz wskazał na duże zapotrzebowanie w zakresie pomocy udzielanej przez specjalistów z różnych dziedzin i równocześnie pracujących zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Ksiądz Biskup życzył wszystkim wolontariuszom Arki wytrwałości w podejmowanej służbie dla osób potrzebujących wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych.

Podczas uroczystości poświęcona została także figura Matki Bożej – Madonny z Krużlowej, którą dla Poradni „Arka” przekazał ks. Marek Szewczyk, proboszcz parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krużlowej.

W inauguracji nowych pomieszczeń Poradni i Telefonu Zaufania, które mieszczą się przy ul. Mościckiego 14 (IV piętro) wzięli udział wolontariusze i przyjaciele „Arki”.

Zapraszamy do naszej nowej siedziby i do korzystania z pomocy naszych specjalistów!